افزایش ۱۶۰ درصدی قیمت ENS

ENS

توییتر با انتشار سرویس معتبر نام اتریوم خود به اسم DAO سر و صدا به پا کرد. این توکن برای بعضی‌ها در یک شب تا

توییتر با انتشار سرویس معتبر نام اتریوم خود به اسم DAO سر و صدا به پا کرد. این توکن برای بعضی‌ها در یک شب تا ده‌ها هزار دلار درآمد داشته است.

سرویس نام اتریوم به تازگی توکن حکومتی خود را از طریق ایردراپ به سرمایه‌گذاران موجود در پلتفرم رسانده است. این سرویس یک سیستم محبوب برای نام گذاری غیرمتمرکز است.

توییتر هیجان زده شده است. برای اینکه برخی سرمایه‌داران به نام از رشد قیمت سریع این توکن سودهای چشمگیری داشته اند.

هدف توکن ENS

در ۱ نوامبر مدیر عملیات ENS ایردراپ اخیر را اعلام کرد و در مورد آن توضیح داد. او گفت تیم از طریق توکن حکومتی ENS, حکومت آن را به جامعه واگذار خواهد کرد. از آن زمان اعضای جامعه می‌توانند برای عضویت در این توکن درخواست دهند. او در ادامه گفت:

 ما به طور ویژه مایلیم که ENS root multisig برای کنترل خزانه موجود, وجوه آتی آن و کنترل قرارداد ثبت کننده داشته باشیم, به همراه ETH که مسئول ثبت مکانیسم قیمت گذاری و ثبت نام‌های ETH است.

با این حال برای دریافت ایردراپ نیازی به درخواست نیست. توکن‌ها به کسانی که حداقل یک دامنه ENS را خریداری کرده بودند ارسال شد. برانتلی, مدیر عملیات ENS, کسانی که قصد رای دادن مستقل نداشتند را تشویق کرد تا توکن‌های خود را به این نمایندگان ارائه دهند. او بعدا از طریق توییتر اعلام کرد که بیشتر از ۱۳۷ هزار حساب برای ایردراپ واجد شرایط بودند, بدون اینکه سرمایه‌گذار هیچکدام از آن‌ها را حذف کند.

ENS هنگام راه اندازی

این توکن یک هفته بعد در روز دوشنبه راه اندازی شد. طبق اطلاعات CoinGecko قیمت آغازین ۱۸ دلار بوده است. سپس یک صعود ثابت در طول روز داشت و به ۵۴ دلار رسید. از آن زمان دوباره افت قیمت داشته و به ۴۷ دلار رسید. با این حال توکن از نقطه شروع ۱۶۰ درصد افزایش قیمت داشته است. 

تا کنون ارزش بازار این توکن ۶۲۷ میلیون دلار است. این حقیقت یعنی اینکه بیش از نیم میلیارد دلار به حساب‌های واجد شرایط تعلق گرفته است. کاربران در سراسر توییتر بابت ارزش توکن‌هایی که گرفته اند جشن می‌گیرند. برای مثال Tonyherrera.eth گفت که واجد شرایط دریافت بیش از ۱۵۰۰ توکن در هنگام راه اندازی است. این میزان توکن برابر با مبلغی بیشتر از ۶۰۰۰۰ دلار است. 

سرویس نام اتریوم برای دادن اسم‌های قابل خواندن برای انسان به آدرس ارزهای دیجیتال و سایر شناسه‌های قابل خواندن توسط ماشین طراحی شده است. ENS قرار است سرویس نام دامنه معادل وب ۳.۰ اما با قابلیت‌های متفاوت باشد.

اگه تازه واردی به این مطالب سر بزن:

آیا سولانا مانند اتریوم رشد می‌کند؟

پروژه وام دهی Defi توسط غول خدمات مالی, ING

منبع:

cryptopotato

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.