روز خونین بازار کریپتو

افت قیمت بیت کوین

به گزارش ایران بیت، قیمت بیت کوین به دلیل نوسانات به پایین‌ترین حد دو ماهه سقوط کرده است. اما آیا قیمت بیت کوین در حدود

به گزارش ایران بیت، قیمت بیت کوین به دلیل نوسانات به پایین‌ترین حد دو ماهه سقوط کرده است. اما آیا قیمت بیت کوین در حدود ۴۲۰۰۰ دلار است؟

بیت کوین (BTC) در ۴ دسامبر به طور ناگهانی به زیر ۴۷۰۰۰ دلار سقوط کرد و در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۲۰ درصد از دست داد. این اتفاق باعث شد که این بزرگترین افت یک روزه از ۱۵ ماه مه باشد، زمانی که قیمت بیت‌کوین لحظه‌ای به نزدیک به ۳۳۰۰۰ دلار کاهش یافت.

نمودار روند نزولی قیمت بیت کوین

قیمت بازار بیت کوین با ۲۶.۴ درصد کاهش نسبت به حمایت طولانی مدت ۵۷۲۰۶ دلاری به ۴۲۲۶۸ دلار کاهش یافت و سپس به مرز ۴۵ هزار دلار بازگشت. طبق داده های ByBit، بازار بیت کوین در یک ساعت گذشته ۱.۳ میلیارد دلار انحلال کل را تجربه کرده است که با این افت، ۷۳۵ میلیون دلار در طول مدت بیت کوین نقد شده است.

در نتیجه، بازار نزولی بیت کوین، بازار صعودی دو ماهه را از ۲۹ سپتامبر لغو کرد، جایی که بیت کوین بیش از ۶۳ درصد افزایش یافت و تا ۸ نوامبر به بالاترین حد خود یعنی ۶۷ دلار رسید. با این حال، بسیاری از تحلیل‌گران بیت کوین از جمله TechDev  به روند مشابه بیت کوین در هرسال اشاره می کنند:

هر چرخه بیت کوین در تاریخ، با یک ماه قرمز و به دنبال آن ۲ یا ۳ ماه بسیار سبز به پایان رسیده است.

یکی دیگر از دلایل روند نزولی بیت کوین در دو ماهه اخیر را می توان به مقاومت جریان اصلی تنظیم کننده های ایالات متحده نسبت داد که از مدیر عامل‌های  صرافی های رمزنگاری برجسته از جمله FTX و Binance US برای استماع در مورد دارایی های کریپتو دعوت کرده اند. از سوی دیگر، برخی معتقدند که قیمت بیت کوین می تواند به دنبال کاهش تثبیت شود.

علیرغم نگرانی‌های پیرامون نوسانات و عدم انطباق با شیوه‌های مالی سنتی، بیت کوین به عنوان یک دارایی قابل دوام برای حوزه‌های قضایی با اقتصادهای بی‌ثبات به رشد خود ادامه می‌دهد.

با پیروی از السالوادور، دولت زیمبابوه در حال بررسی استفاده از بیت کوین است. همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، سرهنگ بازنشسته چارلز ووکوت (دبیر دائمی و رئیس دفتر رئیس جمهور و واحد فناوری دولت الکترونیکی کابینه)، تأیید کرد که گفتگوها با مشاغل در حال انجام است.

به گفته Wekwete، مقامات در نظر دارند مقرراتی را برای محافظت از مصرف کنندگان در برابر تهدیدات مالی مانند نقل و انتقالات مرزی ثبت نشده، خارجی سازی پول و پولشویی ایجاد کنند.

منبع: Cointelegraph

اخبار مرتبط:

رکود بیت کوین، آیا با این حال نیز خبرهای خوبی در راه است؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.