قیمت بیت کوین به کجا خواهد رسید؟ | بررسی نظر تحلیلگران

طی هفته گذشته احساس سرمایه‌گذاران در اکوسیستم رمزارزها تغییر چشمگیری یافته و به مسیر مثبتی وارد شده است. به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین در

طی هفته گذشته احساس سرمایه‌گذاران در اکوسیستم رمزارزها تغییر چشمگیری یافته و به مسیر مثبتی وارد شده است.

به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین در سطح کمتر از ۴۴,۰۰۰ دلار باقی مانده است، در حالی که تحلیلگران هدف روند صعودی و افزایش کوتاه‌مدت بعدی را بر روی ۴۸,۰۰۰ دلار پیش‌بینی می‌کنند.

ادامه درگیری‌ها در اوکراین و اقدامات اخیر دولت‌ها به منظور محدودسازی دسترسی به سرویس‌های بانکی می‌تواند ارزش حفظ و نگهداری رمزارزها را بیش از پیش نشان دهد. این مهم از سرمایه در مقابل رویدادهای غیرقابل کنترل و تسلط دولت‌ها بر اکوسیستم امور مالی محافظت می‌کند.

در ادامه به بررسی برخی نظرات می‌پردازیم.

۱. آغاز انباشت بیت کوین

طبق گفته یکی از تحلیلگران کریپتو به اسم Rekt Capital، عدم نوسان قیمت بیت کوین عمدتا تحت تأثیر این نکته است که این رمزارز وارد گپ حجم معاملات شده است.

کی یونگ جو (Ki Young Ju) مدیرعامل شرکت تحلیل درون زنجیره‌ای CryptoQuant شواهدی ارائه داده است که نشان می‌دهد احتمالا قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد. وی اذعان داشته است که فاز انباشت بیت کوین آغاز شده است.

وی گفت:

بعید است که بیت کوین به کف قیمت قبلی بر روی ۲۸,۰۰۰ دلار برسد زیرا تازه‌واردان در چرخه بعدی منتظر تازه‌واردان بعدی خواهند بود.

افزایش نرخ بهره

دیوید لیفچیتز (David Lifchitz) مدیر ارشد سرمایه‌گذاری شرکت ExoAlpha به افزایش قیمت بیت کوین از ۳۷,۰۰۰ به ۴۴,۰۰۰ دلار طی چند ساعت پس از اعلام ممنوعیت انتقال‌های خارجی توسط ولادیمیر پوتین اشاره کرده است.

افزایش قیمت بیت کوین در سطح ۴۴,۰۰۰ دلار متوقف شد. این سطح قیمت مصادف با میانگین ۱۰۰ روزه و هم‌چنین نزدیک به اوج محدوده ۳۳,۰۰۰ الی ۴۵,۰۰۰ دلار است. بیت کوین چندین هفته در این سطح قیمت قرار داشته است.

لیفچیتز معتقد است که سطح مقاومتی ۴۵,۰۰۰ دلار مدتی پابرجا می‌ماند و بیان کرده است که سطح مقاومتی بعدی بر روی ۵۱,۰۰۰ دلار در مسیر بیت کوین قرار دارد. پس از آنکه بیت کوین از این سطح عبور کند می‌تواند به سطح قیمت ۶۴,۰۰۰ دلار نیز دست یابد.

لیفچیتز در خصوص آینده بیت کوین اذعان داشت که ممکن است قیمت بیت کوین به میانه محدوده قیمت ۳۳,۰۰۰ الی ۴۵,۰۰۰ دلار کاهش یابد. عبور قیمت بیت کوین از سطح مقاومتی ۴۵,۰۰۰ و ۵۱,۰۰۰ دلار بدون داشتن هیچگونه محرک، دشوار به نظر می‌رسد.

 

در حال حاضر ارزش بازار رمزارز ۱.۹۱۵ تریلیون دلار و تسلط بیت کوین نیز ۴۳.۱٪ است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.