در حالی که ماینرها با زمستان کریپتو روبرو می شوند، هش‌ریت ماینینگ بیت کوین به پایین ترین حد خود رسیده است‌

در حالی که ماینرها با زمستان کریپتو روبرو می شوند، هش‌ریت ماینینگ بیت کوین به پایین ترین حد خود رسیده است‌

نرخ هش ماینینگ بیت کوین در ۳۰ روز گذشته بیش از ۲۶ درصد کاهش یافته است زیرا ماینرها با کاهش قیمت‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند.

طبق داده‌های Coinwarz، نرخ هش بیت‌کوین در ۸ ژوئن به ۲۹۲.۰۲ EH/s رسید. این رقم در ۹ جولای به ۱۷۸.۴۴ EH/s کاهش یافت و در حال حاضر روی عدد ۲۴۱.۰۷ EH/s مانده است.

هش‌ریت قدرت محاسباتی مورد نیاز برای استخراج و پردازش تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین است. معمولاً زمانی که ماشین‌های بیشتری برای حفظ امنیت شبکه کار می‌کنند، نرخ هش استخراج افزایش می‌یابد.

در ۳۰ روز گذشته، بیت کوین بیشتر در محدوده ۲۰۰۰۰ دلار معامله می شد، اما در ۱۸ ژوئن برای مدت کوتاهی به پایین ترین سطح یک سال و نیم اخیر خود به زیر ۱۸۰۰۰ دلار رسید.

درآمد ماینینگ به دلیل سقوط رکورد بازار ضربه زیادی خورده است. بر اساس داده های Blockchain.com، درآمد استخراج بیت کوین در ۹ ماه گذشته بیش از ۷۹ درصد کاهش یافته است و در ۴ جولای به ۱۵ میلیون دلار رسیده است.

کاهش درآمد باعث شده است که شرکت‌های ماینینگ مانند Compass Mining کارکنان خود را ۱۵ درصد و درآمد مدیران ارشد خود را نیز کاهش دهند.

سایر شرکت‌ها مانند Marathon Digital، Riot Blockchain و دیگران به دلیل افزایش هزینه عملیات ماین مجبور به فروش دارایی بیت کوین خود شده اند.

طبق گزارش اخیر JPMorgan، ادامه فروش توسط این ماینرها می‌تواند همچنان بر قیمت بیت کوین در سه ماهه سوم فشار وارد کند.

در همین حال، قیمت کارت‌های گرافیک/GPU نیز همزمان با قیمت بیت‌کوین در حال کاهش بوده است. بر اساس اطلاعات موجود، قیمت GPU در ماه می ۱۵ درصد کاهش یافت.

این کاهش قیمت به ماینرهای کوچک فرصتی برای تهیه تجهیزات استخراج اضافی داده است و به همراه کاهش نرخ هش، اکنون فرصتی برای استخراج بیت کوین دارند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.