قیمت کیشو به صفر رسید؛ در بلاک‌چین سولانا چه می‌گذرد؟

یک استیبل کوین در بلاکچین سولانا به نام کشیو اکسپلویتی ۵۲.۸ میلیون دلاری را تجربه کرد و عملا تمام ارزش خود را از دست داد.

یک استیبل کوین در بلاکچین سولانا به نام کشیو اکسپلویتی ۵۲.۸ میلیون دلاری را تجربه کرد و عملا تمام ارزش خود را از دست داد.

اساس کار استیبل کوین کشیو به این شکل است که هرکسی می‌تواند با سپرده‌گذاری توکن‌های نقدینگی دو استیبل کوین تتر و USDC در پلتفرم Saber، آن را مینت کند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند با بازخرید این استیبل کوین، توکن‌های نقدینگی پشتوانه آن را مجدداً دریافت کنند.

ساعاتی پیش، حفره امنیتی در کد این استیبل کوین مورد حمله قرار گرفت و به اصطلاح کشیو با مینت بی‌نهایت مواجه شد که باعث می‌شود یک کاربر هرچقدر بخواهد توکن صادر کند. در واکنش به این اکسپلویت، ارزش کل قفل‌شده در پروتکل کشیو از ۲۸.۸۷ میلیون دلار به ۵۶۹،۰۰۰ دلار کاهش یافت و قیمت آن از ۱ دلار به صفر رسید.

یکی از اعضای تیم توسعه دهنده این توکن نوشت:

لطفا هیچ توکنی مینت نکنید. یک باگ مینت بی‌نهایت وجود دارد. ما در حال بررسی موضوع هستیم و فکر می‌کنیم علت اصلی را پیدا کرده‌ایم. لطفا وجوه خود را از استخرها خارج کنید. در اسرع وقت اطلاعات تکمیلی را منتشر خواهیم کرد.

باگ مینت بی‌نهایت زمانی رخ می‌دهد که اشتباه در کد یک پروتکل باعث می‌شود تا یک کاربر هر تعداد توکنی که می‌خواهد را بدون ارائه وثیقه موردنیاز مینت کند. زمانی که این اتفاق رخ دهد، کاربر می‌تواند تمامی آن توکن‌ها را در بازار بفروشد و قیمت را کاهش دهد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.