Aavegotchis چیست؟ معرفی توکن GHST

امور مالی غیرمتمرکز و توکن‌های غیرقابل تعویض در سال‌های اخیر بازار ارزهای دیجیتال را تکان داده‌اند، زیرا مردم در مدیریت امور مالی شخصی بیشتر به استقلال و تمرکززدایی علاقه‌مند شده‌اند. Aavegotchi به عنوان یک پروژه DeFi و NFT گرا ظاهر شده است و توکن‌هایی با ویژگی‌های منحصر به فرد ارائه می‌دهد که می‌توان آن‌ها را به اشتراک گذاشت.
Aavegotchi (GHST) ممکن است با معرفی مفاهیم مختلف که ترکیبی از DeFi و NFT است، در کنار تجربه بازی، به شکل دادن به بازار NFTها کمک کند. Aavegotchi میزبانی شده بر روی پروتکل Aave، و روی بلاک چین اتریوم، یک بازی برجسته و یک پروتکل DeFi است که در آن کاربران می ‌توانند توکن‌های غیرمثلی را به اشتراک بگذارند.


Aavegotchis کجا زندگی می‌کنند؟


گوچی ها در دنیای مجازی به نام قلمرو Gotchiverse وجود دارند که به سه منطقه مجزا تقسیم می شود: سیتادل، گرید و فراتر. بازیکنان می توانند NFT های معروف به REALM را خریداری کنند که نشان دهنده قطعات زمین است. سپس REALM می تواند توسط Gotchis برای تولید منابع پرورش داده شود و بر روی آن ساخته شود.

Aavegotchis چه ویژگی‌هایی دارند؟


گوچی‌ها با شش ویژگی متولد می‌شوند: پرخاشگری، انرژی، شبح وار بودن، اندازه مغز، شکل چشم و رنگ چشم.

هر صفت دارای یک ویژگی نادر است – رایج، غیر معمول، نادر یا افسانه ای – که به طور تصادفی بر اساس تابع تصادفی قابل تأیید Chainlink انتخاب می‌شود. گوچی‌ها با ویژگی‌های کمتر مشترک می‌توانند ارزشمندتر باشند، در حالی که نیروی روحی آنها، یعنی نوع وثیقه ای که برای ایجاد گوچی استفاده می‌شود، نیز می‌تواند بر ارزش‌های صفت تأثیر بگذارد.

این صفات به‌طور تصادفی از طرف  Chainlink VRF به هر شخصیت داده می‌شود. Chainlink VRF‌ یک تابع تصادفی قابل تایید (Verifiable Random Function) است که یک منبع قابل تایید و قابل طراحی را برای قراردادهای هوشمند ایجاد می‌کند تا تمامی کاربران یک پلتفرم این تابع تصادفی را قبول داشته باشند.

Aavegotchi (GHST) چیست؟


Aavegotchi یک بازی NFT است که با یک پروتکل DeFi ادغام شده است که اجازه می‌دهد توکن‌ها را در سیستم قرار دهید. این بازی بر اساس بازی Tamagotchi ساخته شده و در شبکه Aave (AAVE) میزبانی می‌شود. تاماگوچی در دهه نود بسیار محبوب بود، زمانی که تقریباً همه یک دوست تاماگوچی داشتند که تا بزرگسالی به آن‌ها غذا بدهد، حمام کند، لباس بپوشد و پرورش دهد. با Aavegotchi، بازیکنان می‌توانند گوچی‌های خود را ایجاد کنند، که توسط توکن‌های غیرقابل تعویض نشان داده می‌شوند که می‌توان آن‌ها را شرط بندی کرد.

کاربران همچنین می‌توانند Gotchiهای سهامدار خود، یعنی NFTها را نقد کنند، در این صورت، Gotchi خود را در بازی از دست خواهند داد. بازیکنان می‌توانند Gotchi خود یا تعداد بیشتری از آن‌ها را خریداری کنند، در حالی که هر Gotchi دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و ویژگی‌های متفاوت است. ارزش Gotchi نیز متفاوت است – هرچه یک Gotchi منحصر به فرد و کمیاب تر باشد، ارزش آن بیشتر است.

توکن ابزار GHST هوشمندانه معنی علامت AAVE را ترجمه می‌کند که در زبان فنلاندی به معنای “شبح” است. شخصیت‌ها نیز شبیه ارواح هستند و در روح حیوان خانگی مجازی معروف تاماگوچی که بیشتر بچه‌های دهه نود از آن لذت می‌بردند، پیکسل‌سازی شده‌اند. بازی Aavegotchi از انگیزه‌هایی برای بازیکنان استفاده می‌کند و به آن‌ها در GHST پاداش می‌دهد، در حالی که کاربران می‌توانند سرمایه و زمان خود را در Gotchi خود سرمایه‌گذاری کنند، که NFT‌های آنها را ارزشمندتر می‌کند.

Aavegotchi چگونه کار می‌کند؟


Aavegotchi به عنوان یک بازی شبیه به Tamagotchi کار می‌کند، اما با استفاده از بلاک چین و بر اساس پروتکل Aave.

بازیکنان می‌توانند Gotchis را به‌عنوان NFT با توکن‌های GHST بخرند و آواتارهای خود را با انجام مینی‌گیم‌ها، لباس پوشیدن و مراقبت از آن‌ها «ارتقاء» دهند. هر چه یک بازیکن زمان و پول بیشتری را برای Gotchiهای خود صرف کند، ارزش آنها به عنوان NFT بیشتر می‌شود. بازیکنان همچنین می‌توانند GHST را بر اساس فعالیت‌های خود کسب کنند.

فصل‌های به اصطلاح کشاورزی کمیاب به طور منظم برای پاداش دادن به کاربران بر اساس تجربه، نادر بودن، منحصر به فرد بودن و وفاداری Gotchi سازماندهی می‌شوند. کاربران در هر دور از کشاورزی کمیاب بر اساس رتبه بندی شفاف جوایزی دریافت می‌کنند. گوچی‌ها به عنوان کلکسیون‌های NFT درون بازی نیز ارزش دارند. وجوه پاداش از فروش عمومی در شبکه به دست می‌آید که کاربران لباس و لوازم جانبی مختلف را برای آواتارهای Gotchi خود خریداری می‌کنند.

Aavegotchi در Aave میزبانی می‌شود و پروتکل Aave به عنوان یک زنجیره جانبی در شبکه Ethereum وجود دارد، به همین دلیل است که کاربران باید یک کیف پول MetaMask ایجاد کنند و یک آدرس ETH داشته باشند. برای بازی Aavegotchi، ابتدا باید ارزهای دیجیتال را در کیف پول ETH خود داشته باشید. یا باید اتریوم (ETH) یا Polygon (MATIC) را بخرید و دو بلاک چین را برای فعال کردن عملیات کراس چین، پل یا بریج کنید. همچنین برای خرید Gotchis و اتصال به شبکه Aavegotchi به GHST نیاز خواهید داشت.

بنیانگذاران Aavegotchi چه کسانی هستند؟


Aavegotchi توسط استودیوی Pixelcraft در سال ۲۰۲۰ توسط تیمی که پیشینه قوی و تجربه وسیعی در زمینه DeFi و NFT دارد تاسیس شد. پلتفرم‌های استودیوی Pixelcraft و Aavegotchi توسط جسی جانسون و یکی از بنیان‌گذاران مستعار او، کودر دان، تأسیس شدند. بسیاری از اعضای تیم دیگر با نام مستعار روی این پروژه کار می‌کنند.

جسی جانسون همچنین Bullionix را ایجاد کرد که اولین NFT است که با طلا پشتیبانی می‌شود. ایده پشت Aavegotchi این است که به بازیکنان اجازه می‌دهد از Gotchis به عنوان وثیقه استفاده کنند و در عین حال یک بازی جذاب ایجاد کنند که در آن بازیکنان می‌توانند کلکسیون‌ها را در قالب NFT ارتقا دهند، بفروشند و بخرند.

چه چیزی Aavegotchi را منحصر به فرد می‌کند؟


Aavegotchi فقط یک پلتفرم بازی نیست که در آن کاربران می‌توانند کلکسیون‌های درون بازی بخرند و بسازند. استفاده از Gotchis فراتر از NFTها و کلکسیو‌ن‌های بازی است، زیرا Gotchis می‌تواند به عنوان وثیقه نیز مورد استفاده قرار گیرد. برای فعال کردن تعامل با Gotchis، کاربران ابتدا باید سایر ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده را واریز کنند، که به غیر از فعالیت بازیکن، ارزشی به Gotchis می‌دهد.

با ارسال وثیقه، بازیکنان همچنین می‌توانند سودی را کسب کنند که در زمان واقعی قابل مشاهده است. علاوه بر کسب سود، کاربران می‌توانند جوایز GHST را نیز کسب کنند. این شبکه از بازار اقلام کلکسیونی و پوشیدنی و هزینه‌های مینی‌بازی درآمد ایجاد می‌کند.

چه چیزی به Aavegotchi را با ارزش می‌کند؟


ارزش Aavegotchi از ظرفیت فنی، فناوری و کاربرد آن ناشی می‌شود. موارد استفاده، ارتباط بخش DeFi و فناوری پشت پروژه عناصری هستند که ارزش ذاتی Aavegotchi را به عنوان یک پروژه تعریف می‌کنند. Aavegotchi هم به عنوان یک بازی مبتنی بر بلاک چین، شبیه به CryptoKitties و هم به عنوان یک پروتکل DeFi که در آن کاربران می‌توانند از ارزهای دیجیتال سپرده‌شده سود کسب کنند، ارزش دارد.

ارزش ذاتی Aavegotchi اغلب با ارزش بازار GHST منطبق نیست. GHST مستعد تغییرات مکرر است که عمدتاً ناشی از نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال و عوامل خاصی است که می‌تواند بر قیمت GHST تأثیر بگذارد.

چند کوین Aavegotchi (GHST) در گردش است؟


در حال حاضر ۵۰,۶۸۸,۵۱۴ GHST از مجموع ۵۲,۴۵۲,۶۷۷.۸۴۵۵۴۳۵ GHST GHST در گردش است. این توکن منبع محدودی ندارد زیرا تعداد نامحدودی GHST را می‌توان از منحنی پیوند توکن خریداری کرد. همانطور که GHST بیشتری از TBC خریداری می‌شود، عرضه افزایش می‌یابد، همانطور که هزینه GHST بعدی خریداری شده از TBC افزایش می‌یابد. به طور مشابه، GHST را می‌توان در هر زمانی به TBC فروخت، که هم عرضه را کاهش می‌دهد و هم قیمت توکن‌های بعدی خریداری شده از TBC را کاهش می‌دهد.

تعداد کوین‌های GHST در گردش ضرب در قیمت فعلی GHST در بازار برابر با ارزش بازار Aavegotchi است. ارزش بازار کریپتو را رتبه بندی می‌کند و سهم بازار و تسلط آن را مشخص می‌کند.

سایر اطلاعات فنی


می‌توانید Gotchi خود را از طریق درگاهی انتخاب کنید که می‌توانید با استفاده از ارز دیجیتال GHST احضار کنید. Aavegotchi رویدادهایی را برگزار می‌کند که به عنوان Haunts شناخته می‌شوند، جایی که بازیکنان می‌توانند Gotchis را مستقیماً از Aavegotchi خریداری کنند. در غیر این صورت، کاربران می‌توانند Giotchi‍‌های خود را از بازار NFT خریداری کنند.

هر پورتال دارای ده آواتار Gotchi است، در حالی که شما می‌توانید از هر پورتال فقط یکی را برای استفاده در بازی انتخاب کنید. بازار گوچی‌ها و پورتال‌ها به بازار گوچی معروف است و می‌توانید NFT های خود را نیز در آنجا بفروشید. از فیلترها در Baazaar استفاده کنید تا بهترین پیشنهادات و پایین ترین قیمت‌ها را برای خرید Gotchis خود پیدا کنید.

امنیت شبکه Aavegotchi چگونه تامین می‌شود؟


شبکه Aavegotchi در Aave اجرا می‌شود و درست مانند Aave، توسط شبکه اتریوم ایمن می‌شود. شبکه اتریوم با سیستم اجماع Proof of Work اجرا می‌شود، به این معنی که Aavegotchi نیز با همان پروتکل ایمن است. اتریوم برای انتقال به Proof of Stake آماده می‌شود تا مقیاس‌پذیری و عملیات کارآمدتر را امکان‌پذیر کند.

قراردادهای هوشمند Aavegotchi منبع باز ساخته می‌شوند تا در صورت وجود خطا، احتمال تشخیص خطا را افزایش دهند.

نحوه استفاده از Aavegotchi


Aavegotchi را می‌توان برای بازی با Gotchis در مجموعه‌ای از مینی گیم‌ها، با ابزارهای پوشیدنی و ارتقاء استفاده کرد، در حالی که کاربران می‌توانند سود وثیقه خود را نیز کسب کنند. Aavegotchi به عنوان یک بازی مبتنی بر بلاک چین و به عنوان یک پروتکل DeFi برای staking و NFTها عمل می‌کند.

کاربران می‌توانند گوچی خود را بفروشند، بخرند و ارتقا دهند در حالی که GHST و سود بر اساس فعالیت‌ها و سهام خود کسب می‌کنند. Aavegotchi به کاربران اجازه می‌دهد تا NFT های کمیاب و منحصر به فرد را که فراتر از کلکسیون‌های درون بازی هستند، داشته باشند و مدیریت کنند.

چگونه کیف پول Aavegotchi را انتخاب کنیم؟

MetaMask یک گزینه کیف پول محبوب برای بازی Aavegotchi است، با توجه به این واقعیت که برای شروع استفاده از پلتفرم به آن نیاز دارید Ethereum، Polygon و Aavegotchi را بریج کنید.

برای کسانی که به سادگی می‌خواهند در GHST معامله یا سرمایه‌گذاری کنند، گزینه‌های ذخیره‌سازی زیادی وجود دارد و نوع کیف پولی که انتخاب می‌کنید احتمالاً به مقداری که باید ذخیره کنید و قصد دارید با آن انجام دهید بستگی دارد.

کیف پول‌های سخت افزاری یا کیف پول‌های سرد مانند Ledger یا Trezor امن‌ترین گزینه را برای ذخیره ارزهای دیجیتال با ذخیره سازی و پشتیبان گیری آفلاین ارائه می‌دهند. با این حال، آن‌ها می‌توانند به دانش فنی بیشتری نیاز داشته باشند و گزینه گران‌تری هستند. به این ترتیب، آنها ممکن است برای ذخیره مقادیر بیشتری از GHST برای کاربران با تجربه و پولدار مناسب‌تر باشند.

کیف پول‌های نرم افزاری گزینه دیگری را ارائه می‌دهند و استفاده از آن‌ها رایگان و آسان است. آن‌ها برای دانلود به عنوان برنامه‌های گوشی‌های هوشمند یا دسکتاپ در دسترس هستند و می‌توانند نگهدارنده یا غیر حضانت باشند. با کیف‌پول‌های نگهبانی، کلیدهای خصوصی از طرف شما توسط ارائه‌دهنده خدمات مدیریت و پشتیبان‌گیری می‌شوند. کیف پول‌های غیرقانونی از عناصر امن در دستگاه شما برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می‌کنند. در حالی که راحت هستند، امنیت کمتری نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری دارند و ممکن است برای مقادیر کمتر GHST یا کاربران مبتدی بیشتر مناسب‌تر باشند.

کیف پول‌های آنلاین یا کیف پول‌های وب نیز برای استفاده رایگان و آسان هستند و از چندین دستگاه با استفاده از یک مرورگر وب قابل دسترسی می‌باشند. با این حال، کیف پول‌های گرم محسوب می‌شوند و نسبت به جایگزین‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری از امنیت کمتری برخوردار هستند. از آنجایی که احتمالاً به پلتفرم برای مدیریت GHST خود اعتماد دارید، باید یک سرویس معتبر با سابقه امنیتی و نگهداری را انتخاب کنید. به این ترتیب، آنها برای نگهداری مقادیر کمتر ارزهای دیجیتال یا برای کسانی که معاملات مکرر انجام می‌دهند مناسب هستند.

Aavegotchi Staking


دارندگان GHST می‌توانند توکن‌های خود را در قرارداد Aavegotchi Staking قرار دهند تا موجودی غیرقابل انتقال FRENS به دست آورند. سپس FRENS را می‌توان برای شانس برنده شدن در پوشیدنی‌ها به بلیط قرعه کشی یا برای شانس برنده شدن در پورتال‌ها و زمین‌های مجازی به بلیط‌های دراپ تبدیل کرد. در ادامه روش این کار توضیح داده شده است.

  • توکن‌های GHST خود را از شبکه اصلی اتریوم به شبکه پالیگان منتقل کنید. که یک راهکار لایه دوم اتریوم با استفاده از بریج پالیگان است.
  • قرارداد استفاده از توکن‌های GHST خود را تأیید کنید.
  •  مقدار GHST مدنظر خود را که می‌خواهید به Polygon منتقل کنید، وارد کنید. هنگامی که تراکنش شما در شبکه اتریوم تأیید شد، تقریباً ۷ یا ۸ دقیقه طول می‌کشد تا موجودی شما در پالیگان وارد شود. موجودی شما به طور خودکار به روز می‌شود. لطفا صبور باشید!
  •  با دنبال کردن راهنمای Polygon، اطلاعات شبکه پالیگان را در کیف پول Metamask وارد کنید و این شبکه را به متامسک خود اضافه کنید.
  • متامسک خود را (با شبکه Polygon) به صفحه Polygon Staking متصل کنید و وارد DApp آوه گوچی شوید.
  • قرارداد استفاده از توکن‌های GHST خود را در Polygon تأیید کنید.
  • مقدار GHST که می خواهید واریز کنید را وارد کنید. 

به ازای هر یک GHST که به این روش استیک می‌شود، یک FRENS در روز دریافت می کنید. FRENS موجودی غیرقابل انتقال در قرارداد استیکینگ Aavegotchi است. FRENS را نمی توان خریداری کرد. آنها به سپرده‌گذاران برای مشارکت آنها در پروژه Aavegotchi پاداش داده می‌شوند.

نقشه راه پروژه آوه گوچی

طرح ارائه‌شده توسط تیم Aavegotchi برای نقشه راه این پلتفرم دارای ۳ فاز اصلی است که در ادامه هر کدام از آن‌ها را به‌ طور جداگانه بررسی خواهیم کرد.

فاز اول:

بازه زمانی موردنظر برای این فاز، نیمه دوم سال ۲۰۲۱ درنظر گرفته شده است و در طرح‌ریزی‌های به عمل آمده توسط سازندگان، بسترسازی برای مراحل بعدی در دستورکار قرار دارد. 

استراتژی:‌ جا افتادن پلتفرم آوه‌گوچی در میان فعالین حوزه کریپتو به عنوان یک بازی محبوب. 

از مهم‌ترین برنامه‌های این فاز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد بریج از شبکه Polygon (شبکه فعلی پلتفرم) به شبکه اتریوم. Aavegotchi با ایجاد این Bridge، توکن‌های ERC-721 و ERC-1155 خود را می‌تواند به شبکه اتریوم منتقل کند. 
  • در حال حاضر کاراکترهای این بازی تنها به صورت ۲ بعدی قابل مشاهده هستند؛ این پروژه قصد دارد این روح‌های سرگردان را به صورت ۳ بعدی به نمایش بگذارد.
  • از دیگر اهداف مورد نظر در این بازه زمانی، این است که Aave این طرح را در لیست پلتفرم وام‌دهی (Lending)‌ خود اضافه کند.

فاز دوم:

این فاز از آغاز سال ۲۰۲۲ تا پایان سال ۲۰۲۳ طرح‌ریزی شده است و راهبرد اصلی این فاز، گسترش محبوبیت این بازی در میان فعالین حوزه بلاکچین است. استراتژی اتخاذ شده در این فاز، بر اساس تشکیل یک جامعه هدف مشخص از کاربران و تبدیل شدن به یکی از بازی‌های برتر این حوزه اتخاذ شده است. از مهم‌ترین برنامه‌های این پروژه در این بازه زمانی، راه‌اندازی و توسعه اپلیکیشن موبایل این بازی است.

فازم سوم:

اجرای این برنامه که به نحوی اهداف و طرح‌های سازندگان این بازی را تکمیل می‌کند، با آغاز سال ۲۰۲۴ شروع می‌شود و از آن به بعد هم ادامه پیدا می‌کند. راهبرد اصلی مدنظر سازندگان در این فاز، گسترش این بازی بلاک‌چینی در بین بازیکنان است و استراتژی آن‌ها تبدیل شدن به یکی از بازی‌های جریان‌ساز و تاثیرگذار در دنیای بازی و گیمرهاست. هم‌چنین پس از دست یافتن به چنین جایگاهی، توسعه‌دهندگان این طرح در نظر دارند تا کیف‌پول سخت‌افزاری مخصوص به خود را روانه بازی کنند.

قیمت Aavegotchi


قیمت Aavegotchi در نوسان ثابت است و مستعد تغییرات مکرر است که ناشی از نوسانات است و تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می گیرد. GHST می تواند در یک بازه زمانی نسبتا کوتاه به شدت افزایش یابد و کاهش یابد، در حالی که شما می توانید با تغییرات بلادرنگ در Kriptomat همراه باشید.

علاوه بر عوامل سنتی مانند احساسات بازار، جریان دارایی‌ها در مبادلات، و به طور کلی اقتصاد، قیمت GHST نیز تحت تأثیر تعداد توکن‌های خریداری شده از Token Bonding Curve و محبوبیت بازی Aavegotchi است.

قیمت فعلی Aavegotchi 1.378997 € است.

حجم معاملات ۲۴ ساعته GHST 20,047,727 € است. GHST در حال حاضر با ارزش بازار ۶۹,۸۸۴,۰۳۲ یورو در رتبه ۳۴۱ کل ارزهای دیجیتال قرار دارد. این منبع در گردش ۵۰,۶۸۸,۵۱۴ GHST دارد.

نتیجه


Aavegotchi یک پروژه برجسته با رویکردی منحصر به فرد برای مدیریت و ایجاد موارد استفاده NFT و DeFi است. تیم توسعه دهنده قصد دارد در آینده با ادامه توسعه پروژه، قابلیت‌های بیشتری را اضافه کند. بازیکنان می‌توانند NFTهای خود را در حین سرگرمی مدیریت کنند و گوچی های ارزشمندتر و منحصر به فردی ایجاد کنند که می‌توانند از آ‌ن‌ها سود ببرند، در حالی که شما همچنین می‌توانید سود وثیقه ای را که برای حمایت از گوچی‌های خود استفاده می‌کنید، کسب کنید.

Aavegotchi با توجه به منحصر به فرد بودن و ارزش NFTها و محبوبیت روزافزون بخش DeFi، در کنار بازی‌های بلاک چین، ترکیبی امیدوارکننده از مفاهیم مرتبط با امور مالی غیرمتمرکز را ایجاد می‌کند.

Rate this post
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.